Hledat

Menu


Fotografie

Fotografie z akcí naleznete v Archivu akcí.

Here, you can find photos from our events, trips and walks.

E-zpravodaj

Pokud chcete dostávat 1x za měsíc informaci o tom, co chystáme a kde jsme byli, vyplňte kontaktní formulář a do zprávy napište: Ano, chci zpravodaj.

Chcete-li se přihlásit na akci, tak vyplňte formulář a do zprávy napište: název akce, počet osob a své kontaktní údaje.

PartneřiČesky

English (test version)

Kalendárium

Čtvrtletně vydáváme elektonický zpravodaj E-Z. Každé číslo obsahuje informace o výletech a e-lekci malování. Odběr je zcela zdarma, stačí vyplnit formulář.

O bližší informace můžete požádat naše pracovníky - kontakt zde.

You can contact ous - Viv - lattenberg(a)gmail.com

Sending e-mail, please write @ instead of (a)

Děkujeme

Děkujeme za podporu všem našim příznivcům a donátorům:

Thank all of our donors:

Josef Polák

Eliška Foltýnová

V. V. Lattenberg

Kamil Nejezchleb

Zdenka Kučerová

Silvie ŠichnárkováPřednášky

Naše sdružení využívá získané informace a pořízenou fotodokumentaci z akcí k přípravě a realizaci přednášek, které pořádáme pro jednotlivce, skupiny i organizace. Snažíme se tak zpřístupnit naše poznatky těm, kterým časové možnosti nebo zdravotní omezení neumožňují aktivní účast v terénu. Přednášky je možné zopakovat i na objednávku pro uzavřenou skupinu.

Aktuální témata přednášek jsou:

Litva a Lotyšsko

Dvě pobaltské země - Litva, Lotyšsko, které spolu sousedí, a přesto je každá jiná. Jedna oplývá nespoutanou přírodou, druhá krásnými památkami. Jsou na dosah ruky a nabízejí mnoho krásných míst a zážitků. Přednáška s promítáním fotografií se uskutečnila 27. 2. 2014 v sídle našeho sdružení.

Liberie, její historie, konflikt a současnost

Společně se podíváme do Libérie, země tropické Afriky. Bouřlivé střety šestnácti etnik jsou již minulostí a křehkou současnost pomáhají udržovat mírové sbory. Lektor je policista, který pobýval déle než dva roky v Libérie jako člen mezinárodních mírových jednotek OSN. Posluchači se tak mohou těšit na zajímavé historky i spoustu krásných fotografií. Beseda s promítáním fotografií se uskutečnila 15. 2. 2012 v Café Bayerova v Brně.

Pákistán

Přednáška s promítáním o putování Pákistánem. Cesta vedla po Karakorum Highway (nejvýše položené silnici se zpevněným povrchem na světě) skrz údolí Hunzy, Indu až do Islamabádu. Přednáška pro veřejnost proběhla 2. 3. 2011 v Café Práh v Brně.

Kyrgyzstán

Přednáška s promítáním fotografií o cestě po krásné avšak nebezpečné zemi, pobytu ve vysokých nadmořských výškách a přespávání na ledovci. Přednáška pro veřejnost proběhla 2. 2. 2011 v Café Práh v Brně.

Řím: byl, je a bude

Kdysi to bylo hlavní město římského impéria - země milovníků dobrého vína, opulentních hostin a gladiátorů. Cíl skvělých řečníků i stavitelů. Dnes je Řím vyhledávaným místem zájezdů, na kterých se můžete seznámit s jeho skvělou minulostí i rušnou současností. Přednáška pro veřejnost se konala 26. 10. 2010 v Lysicích.

Maďarsko na dosah ruky

Přednáška otevře okénko do života našich „skoro“ sousedů a poskytne užitečné informace skromným i náročným cestovatelům. Společně se projdeme zemí dobrého vína, jídla a lázní, podíváme se na místa známá i neznámá... Nechejte se inspirovat naším putováním, které zakončíme v rakouském Grazu.

Korfu: ostrov ve stínu oliv

Věděli jste, že Korfu se řecky jmenuje Kerkira? Pojďte na naši přednášku, se kterou můžete tento ostrov důkladně procestovat. Společně se podíváme do hlavního města, projedeme se podél pobřeží a vystoupáme na nejvyšší vrchol ostrova.


2010 - Maďarsko 2010 - Maďarsko
2010 - Řím 2010 - Řím
2011 - Kyrgyzstan 2011 - Kyrgyzstan
2011 - Café Práh 2011 - Café Práh
2012 - Libérie 2012 - Libérie
2014 - Pobaltí 2014 - Pobaltí
Nastavení fotogalerie