Hledat

Menu


Fotografie

Fotografie z akcí naleznete v Archivu akcí.

Here, you can find photos from our events, trips and walks.

E-zpravodaj

Pokud chcete dostávat 1x za měsíc informaci o tom, co chystáme a kde jsme byli, vyplňte kontaktní formulář a do zprávy napište: Ano, chci zpravodaj.

Chcete-li se přihlásit na akci, tak vyplňte formulář a do zprávy napište: název akce, počet osob a své kontaktní údaje.

PartneřiČesky

English (test version)

Kalendárium

Čtvrtletně vydáváme elektonický zpravodaj E-Z. Každé číslo obsahuje informace o výletech a e-lekci malování. Odběr je zcela zdarma, stačí vyplnit formulář.

O bližší informace můžete požádat naše pracovníky - kontakt zde.

You can contact ous - Viv - lattenberg(a)gmail.com

Sending e-mail, please write @ instead of (a)

Děkujeme

Děkujeme za podporu všem našim příznivcům a donátorům:

Thank all of our donors:

Josef Polák

Eliška Foltýnová

V. V. Lattenberg

Kamil Nejezchleb

Zdenka Kučerová

Silvie ŠichnárkováKurzy

Kreslíte a malujete si pro radost? My také. Přidejte se k nám. Pod vedením lektorky a s individuálním přístupem můžete tvořit, zlepšovat své dovednosti a zkoušet nové techniky. 

Kurzy probíhají v přátelské atmosféře v malých skupinkách, které umožňují individuální péči.

V PRŮBĚHU PRÁZDNIN SE KURZY NEKONAJÍ.

V naší nabídce jsou kurzy celoroční, půlroční a intenzívní víkendové. Odehrávat se mohou dopoledne, odpoledne i ve večerních hodinách.

Obecná témata: výtvarné techniky, rukodělné aktivity

Výtvarné techniky / Art classes

Seznámíte se s malířskými technikami jako je akvarel, kvaš, akryl, olejomalba i technikami kresby pastelem, tuší a tužkou. Vyzkoušíte si grafické techniky jako je např. monotyp, suchá jehla, lynorit. Dozvíte se něco o slavných umělcích a technikách, které používali.

Stará řemesla / Crafts classes

Drátkování, mozaika, tkaní koberečků, vyšívání, modrotisk a další polozapomenuté techniky dědečků a babiček. Seznámíte se s jednotlivými technikami i jejich historií. Krok za krokem si vyzkoušíte, co všechno lidé dokázali vyrobit.

x

Specializovaná témata: Čínský štětec, Paleo-art, Animovaný film, Vytvoř si knihu

Čínský štětec / Chinese brush painting

Líbí se Vám obrázky na čínských miskách, vějířích či lampiónech? Viděli jste čínské znaky na jídelním lístku a přemýšleli jste, o čem vypovídají?  Pak je tento kurz určený přímo Vám. Poznáte, jaké jsou ty správné čínské motivy. Naučíte se, jak kreslit čínským štětcem. Dozvíte se, jak psát nejběžnější čínské znaky a pochopíte, co vlastně znamenají. 

Paleo-art

Umění předků jako nástěnné malby, keramiku, rytiny a sošky dnes najdete v pečlivě střeženém muzeu. Pro naše prapředky to byly věci denní potřeby, které vyráběli z materiálů kolem sebe. Stejně jako oni budeme hledat vhodné přírodní suroviny, zpracovávat je a vyrábět z nich něco užitečného. Naučíte se tak nejen zhotovovat nádoby, sošky, rytiny či nástěnné malby, ale i nacházet inspiraci a kreativně přemýšlet.

Animace / Animated film

Kurz animovaného filmu. Účastníci se dozvědí základní principy animace, vhodné náčiní a materiály. Procvičí si postup výroby animovaného záběru, pohyb neživých předmětů i pohyb živých tvorů. Budou mít možnost navrhnout si scénář a pomocí klasické ruční nebo 2D počítačové animace vytvořit vlastní krátký film. Pracovat se dá v týmech a rozpohybovat lze vše kolem nás. 

Vytvoř si knihu / Make your book

Zde se dozvíte, jak se dělá knížka. Vyberete si příběh a doplníte ho ilustracemi. Zkusíte si různé způsoby, kterými lze popsat a ilustrovat děj. Budete žasnout nad tím, co se dá obrázkem vyjádřit. Poznáte základy tvorby knih a různé techniky. Budeme postupovat krok za krokem a výsledkem bude knížka s vlastními ilustracemi.